O nás

Společnost SARTALEX spol. s r.o. byla založena v r. 1991. Společnost založili technici, kteří již dříve pracovali pro firmu Sartorius pod hlavičkou různých firem a od roku 1989 v rámci výrobního družstva SARTALEX.

Od svého počátku se firma specializovala na prodej a servis kvalitních laboratorních vah. Později rozšířila své portfolio o průmyslové váhy, filtrační techniku a zařízení pro bioprocesy, pipety a zařízení na přípravu čisté vody.

Disponujeme zkušeným týmem specialistů a servisních techniků, kteří absolvují pravidelná školení u výrobců.

V roce 2005 jsme zavedli certifikovaný systém řízení jakosti ISO9001, od roku 2012 jsou naši technici akreditováni pro kalibraci vah dle ČSN EN17025.

V současné době naše společnost zastupuje v ČR společnosti Sartorius a Minebea, provádí autorizovaný servis pro výrobky Scaltec a Denver.

Certifikát ISO9001 platný do 16.5. 2020

Společnost Sartalex má zavedený a používá systém managementu pro opravy měřidel a obchodní činnost ISO 9001.

Akreditovaná kalibrace hmotnosti

Společnost SARTALEX zajišťuje prostřednictvím jednoho ze společníků „Akreditovanou kalibraci hmotnosti“ se stanovením nejistot měření. Jednotliví servisní technici jsou členy kalibrační laboratoře, níže naleznete „Osvědčení o akreditaci“ a dále „Seznam členů akreditované laboratoře“.