O nás

Společnost SARTALEX spol. s r.o. byla založena v r. 1991. Od té doby se zabývá prodejem a servisem laboratorních a průmyslových vah a kompletního příslušenství.

Prodejce průmyslových vah

Od svého počátku se firma specializovala na prodej a servis kvalitních laboratorních vah. Později rozšířila své portfolio o průmyslové váhy, filtrační techniku, pipety a zařízení na přípravu čisté vody. Disponujeme zkušeným týmem specialistů a servisních techniků, kteří absolvují pravidelná školení u výrobců. V roce 2005 jsme zavedli certifikovaný systém řízení jakosti ISO9001, od roku 2012 jsou naši technici akreditováni pro kalibraci vah s neautomatickou činností dle ČSN EN17025 v rozsahu 0 až 300 kg. V současné době naše společnost zastupuje v ČR společnosti Sartorius a Minebea.

Certifikát ISO9001 platný do 16.5. 2020

Společnost Sartalex má zavedený a používá systém managementu pro opravy měřidel a obchodní činnost ISO 9001.

Akreditovaná kalibrace hmotnosti

Společnost SARTALEX zajišťuje prostřednictvím jednoho ze společníků „Akreditovanou kalibraci hmotnosti“ se stanovením nejistot měření. Jednotliví servisní technici jsou členy kalibrační laboratoře, níže naleznete „Osvědčení o akreditaci“ a dále „Seznam členů akreditované laboratoře“.